O firmie

Założenie w 2011 roku Energy Metal Craft sp. z o.o. było kolejnym krokiem wyspecjalizowania działalności wspólników z dostaw materiałów hutniczych w kierunku energetyki i petrochemii. W ciągu ostatniej dekady przeszliśmy drogę od standardowego handlu materiałami hutniczymi, głównie rurami bezszwowymi, do pozycji jednego z głównych wyspecjalizowanych dostawców towarów i usług na potrzeby projektów realizowanych w polskiej branży energetycznej, chemicznej i petrochemicznej. Tym co nas wyróżnia jest kompletacja dostaw – nasi Klienci cenią naszą wiedzę i doświadczenie jak również umiejętności analiz projektów pod kątem używanych materiałów i umiejętności rozwiazywania problemów

Energy Metal Craft dostarcza materiały do produkcji i montażu dla potrzeb branży energetycznej, chemicznej i petrochemicznej. Oferujemy dostawy rur bez szwu i spawanych, kolan i łuków, redukcji, trójników, kołnierzy i odkuwek, jak również innych produktów w używanej w praktyce pełnej gamie wymiarowej stali czarnych i stopowych oraz wybranych gatunkach stali nierdzewnych.

Jesteśmy producentem wyrobów ciśnieniowych w oparciu o własny park maszynowy. Materiały do produkcji obejmują stale czarne, stopowe i nierdzewne wyspecyfikowane w ISO/TR 20172. Gama produktów obejmuje kołnierze, łuki, trójniki, redukcje oraz konstrukcje stalowe zgodnie z KER, DIN, EN i ASME

Wykonujemy badania NDT podczas cyklu produkcyjnego i jako uznany przez TUV SUD producent wystawiamy atesty zgodne z PED 2014/68/EU and ISO 9001.

Realizowane projekty i nabyte doświadczenia ukierunkowały nasz rozwój na rozszerzanie bazy produkcyjnej o kształtki tłoczone, obróbkę skrawaniem oraz spawanie elementów niestandardowych.